trenutno prisutni:

vijesti: godina 2017.: Rujan: vijest br. 1916

Izložbom najboljih radova završen Split fotomaraton 2017.

[objava za medije: 26. Rujna 2017.][vijest pročitana 2052 puta]

U Galeriji fotografije Fotokluba Split održano je proglašenje pobjednika i otvorena je izložba najboljih radova nastalih na fotografskom natjecanju Split fotomaraton 2017. Stručni žiri koji su sačinjavali fotografi i fotoreporteri, Tom Dubracec, Damir Borčić, Maja Prgomet, te grafička dizajnerica Tanja Muslim, odlučili su kako je sveukupni pobjednik Split fotomaratona 2017. Robert Pleško, drugo mjesto osvojila je Jelena Katavić, a treće mjesto osvoji je Daniel Jones iz Richmonda (Virginia).

U kategoriji do 18 godina, prvo mjesto osvojila je Karmen Sikora, druga je bila Eda Pleško, a treće mjesto pripalo je Luciji Cvitanović.

Pohvaljeni natjecatelji su Giulina Ozretić i Lovre Lovrinčević.

Za sva vrimena! je bila jedina tema poznata prije samog natjecanja, a ostavarena je u suradnji s ovogodišnjim partnerom natjecanja - udrugom Naš Hajduk, a najbolju fotografiju na tu temu napravila je Diana Junaković te je osvojila vrijednu nagradu - Hajdukov dres s potpisima svih prvotimaca.

Nagrade je najboljim natjecateljima uručila Maja Prgomet, predsjednica Fotokluba Split, a Ivan Baričević iz Našeg Hajduka dodijelio je nagrade pobjednicama za temu Za sva vrimena!.